Την Πέμπτη 02/06/2022 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Μαραγκοπούλειου Δημοτικού Σχολείου Βραχναιίκων πραγματοποιήθηκε επιμορφωτικό εργαστήριο με θέμα: «Υποστήριξη μαθητών με μαθησιακές δυσκολίες , ΔΑΦ και ΔΕΠ-Υ -Συνεργασία με γονείς».

Επιμορφώτριες του προγράμματος ήταν η κ. Ζιώγα Ζωή, Εκπαιδευτικός Α/θμιας Εκπαίδευσης Ειδικής Αγωγής του 2ου ΚΕΔΑΣΥ, η κ. Μητροπούλου Φωτεινή, Κοινωνική Λειτουργός του 2ου ΚΕΔΑΣΥ & η κ. Ντελέζου Κων/να, Ψυχολόγος του 2ου ΚΕΔΑΣΥ.

Ο Διευθυντής του Μαραγκοπούλειου Δημοτικού Σχολείου Βραχναιίκων

Α.Α.

Η Υποδιευθύντρια Α΄

Παρασκευή Γαλάνη

Την Πέμπτη 24/03/2022 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου Βραχναιίκων πραγματοποιήθηκε επιμορφωτικό εργαστήριο με θέμα: «Εφαρμογή της ανεστραμμένης τάξης στο σχολείο». Η επιμόρφωση έγινε από την κ. Αγγελική Γαριού & κ. Αικατερίνη Νικολακοπούλου, Συντονίστριες Εκπαιδευτικού Έργου του ΠΕΚΕΣ Δυτικής Ελλάδας. Στην συνάντηση συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί των 1ου & 2ου Νηπιαγωγείου, Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου Βραχναιίκων και τηρήθηκαν όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα.

Ο Διευθυντής του Μαραγκοπούλειου Δημοτικού Σχολείου Βραχναιίκων

Α.Α.