«Όλοι μαζί μπορούμε να κρατήσουμε ενωμένη τη φλόγα της ελπίδας για όλα τα παιδιά που πάσχουν από καρκίνο…»

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης που οργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια, «Φλόγα», την Δευτέρα 1 Απριλίου 2019, στο Συνεδριακό Κέντρο του πανεπιστημίου Πατρών, το Δημοτικό Σχολείο Βραχναίκων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του, ήταν ανάμεσα στα σχολεία που βραβεύτηκαν για την προσφορά τους συμμετέχοντας επί σειρά ετών στο χριστουγεννιάτικο παζάρι που διοργανώνει κάθε χρόνο η «Φλόγα».

Συγχαρητήρια σε όλους…πάνω από όλα στα παιδιά μας που μαθαίνουν να προσφέρουν σε άλλα παιδιά…

P 20181220 104227

Την Πέμπτη  20-12-2018 και ώρα 9:00 επισκέφτηκαν το σχολείο μας ειδικοί επιστήμονες της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Πατρών και της 6ης Ε.Μ.Α.Κ. Πατρών για να ενημερώσουν τους μαθητές του σχολείου μας για πυρκαγιές και για διασώσεις και να παρουσιάσουν εκπαιδευμένο σκύλο, ειδικό όχημα και εξοπλισμό διασώσεων.

Σελίδα 1 από 8