Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Το πρωί της Παρασκευής 23 Δεκεμβρίου 2016 η νύχτα των Χριστουγέννων, ο Ιωσήφ και η Μαρία, τα αστέρια, οι άγγελοι, οι βοσκοί και οι Μάγοι, ο χιονάνθρωπος, ο Αϊ-Βασίλης, ο τάρανδος, τα ξωτικά, οι χιονονιφάδες, το σύννεφο, η νύχτα κι ο άνεμος , ντύθηκαν με τα παιδικά χαμόγελα των μαθητών της Β΄ τάξης και μας ταξίδεψαν σε εικόνες μαγικές γεμάτες φως, κατάνυξη, αγάπη και ελπίδα.
Οι μικροί ηθοποιοί έστειλαν το δικό τους μήνυμα: Με τη Γέννηση του Χριστού γεννήθηκε η αγάπη. Ας μην ξεχνάμε να χαρίζουμε αγάπη κι ένα μικρό κομματάκι της καρδιάς μας όλο το χρόνο και όχι μονάχα στις γιορτές.
Οι μαθητές της Α΄ τάξης συμμετείχαν τραγουδώντας παραδοσιακά κάλαντα των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς.
Ευχαριστούμε θερμά το Σύλλογο Γονέων και κηδεμόνων για τα γλυκίσματα που πρόσφερε σε όλους.