Ενίσχυση προσφύγων και μεταναστών

Σας  ενημερώνουμε  ότι  το  σχολείο  μας  σε  συνεργασία  με  τον  Κοινωνικό  Τομέα  του  Δήμου  Πατρέων  στηρίζει  και  παρέχει  βοήθεια  άμεσα  στους  πρόσφυγες και μετανάστες  που  παραμένουν  εγκλωβισμένοι  παρά  τη  θέλησή  τους  στη  χώρα  μας. Για  το  λόγο  αυτό ,  συγκεντρώνουμε :

Ρούχα σε καλή κατάσταση

Τρόφιμα : ατομικές  παιδικές  τροφές  και  γάλα  μακράς  διαρκείας, ατομικές  συσκευασίες  χυμών,  μπισκότων,  κρουασάν ,  φρυγανιών,  ατομικές   μαρμελάδες,  βούτυρα ,  ζάχαρη, μέλι,  κονσέρβες.

Είδη προσωπικής  υγιεινής :  Σαμπουάν ,  αφρόλουτρα,  σαπούνια , οδοντόκρεμες ,  σερβιέτες, χαρτί  υγείας, μωρομάντηλα  και  πάνες  για  μωρά.

Η  συγκέντρωση   θα  γίνεται   στο  χώρο  του  σχολείου  μας   και  με  ευθύνη   των  δημοτικών  υπηρεσιών  θα  προωθούνται  στους  πρόσφυγες.