Δράση ανακύκλωσης - «Το χαρτί του μέλλοντός μας»

Ξεκίνησε και θα ολοκληρωθεί στο τέλος του τρέχοντος σχολικού έτους, η δράση ανακύκλωσης στην οποία από πέρυσι συμμετέχει η σχολική μας μονάδα, «Το χαρτί του μέλλοντός μας». Και φέτος πιστεύουμε ότι μαθητές, εκπαιδευτικοί, γονείς και η ευρύτερη κοινωνία των Βραχναιίκων θα είναι υποστηρικτές της προσπάθειάς μας, να έχουμε πολίτες του μέλλοντος με αυξημένη οικολογική συνείδηση.

Προσοχή!!! Στο πλαίσιο της συγκεκριμένης δράσης ανακυκλώνουμε χαρτί γραφής, βιβλία, τετράδια, απαλλαγμένα όμως από πλαστικό εξώφυλλο, χαρτόνι, συνδετήρες.

Σε περίπτωση που βάζουμε άλλα υλικά (π.χ χαρτί περιτυλίγματος, χαρτόνια, ζελατίνες κ.α) θα ακυρωθεί από τους υπεύθυνους όλος ο μεγασάκος συγκέντρωσης υλικού, καθώς δεν μπορεί να αποτελέσει χρήσιμη ύλη στη συγκεκριμένη δράση.

Η στήριξή σας είναι πολύτιμη γιατί… όλοι μαζί μπορούμε!!!