Η Τσικνοπέμπτη μέσα από τα μάτια των μαθητών της Γ' τάξης

Οι μαθητές της Γ' τάξης περιγράφουν τις εντυπώσεις τους για την ημέρα της Τσικνοπέμπτης, όπως την έζησαν στο σχολείο μας:

Την Πέμπτη 3 Μαρτίου 2016 στο σχολείο μας, το Δημοτικό Σχολείο Βραχναιίκων, γιόρτασε την Τσικνοπέμπτη με πολλά έθιμα. Κάναμε πολλές δραστηριότητες και ήμασταν όλοι πάρα πολύ χαρούμενοι !!!

Η τσικνοπέμπτη είναι μια ιδιαίτερη ημέρα για εμάς. Τις δύο πρώτες ώρες φτιάξαμε αποκριάτικες κατασκευές. Ο καθένας έφτιαξε μια μεγάλη διακοσμητική μάσκα για το δωμάτιό του. Την τέταρτη ώρα φορέσαμε στολές και βγήκαμε στο προαύλιο. Αγαπάμε την Τσικνοπέμπτη!

Φάγαμε, χορέψαμε ,διασκεδάσαμε και ήπιαμε χυμούς. Δηλαδή περάσαμε φανταστικά !

Ήταν μια πολύ ωραία μέρα για εμάς. Περάσαμε τέλεια . Όταν φύγαμε για τα σπίτια μας σκεφτόμασταν αυτή τη μέρα και μιλήσαμε στις μαμάδες μας για το πόσο διασκεδαστική ήταν .

ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!

Οι  μαθητές της Γ' τάξης