Η Ε΄και ΣΤ΄ τάξη συμμετέχουν σε Διεθνή Διαγωνισμό

Αξιοποιώντας τον υπέροχο χώρο της βιβλιοθήκης και του διαδραστικού πίνακα που βρίσκεται στον 2ο όροφο του Δημοτικού σχολείου Βραχναιίκων και «υπό το φως» ενός υπέροχου τοπίου του τόπου μας, που απολαμβάνουμε από τα παράθυρα του κτιρίου μας, οι μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης έγιναν «μικροί δημοσιογράφοι» συμμετέχοντας  στο Διεθνή Διαγωνισμό του Δικτύου Π.Ε «Νέοι Δημοσιογράφοι για το περιβάλλον», παρουσιάζοντας κάποια προβλήματα που αφορούν στο περιβάλλον.

Αξιοποιώντας φωτογραφίες που τραβήχτηκαν στον παράλιο χώρο της περιοχής τους (από Παραλία Πατρών ως Βραχναίικα), που απεικονίζουν περιβαλλοντικές «αστοχίες», τοποθετήθηκαν ως άλλοι δημοσιογράφοι, καταθέτοντας τις ιδέες τους και προτείνοντας λύσεις σχετικά.

Καλή επιτυχία παιδιά!