Τα ευέλικτα καπάκια

SDC17764 Small

Με αφορμή το Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης που υλοποιεί η Δ΄ τάξη με θέμα την ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ, το σχολείο μας συμμετέχει στην περιβαλλοντική & κοινωνική δράση:«Τα ευέλικτα καπάκια»

SDC17800 Small SDC17803 Small

Θα συλλέξουμε πλαστικά καπάκια από μπουκάλια νερού & αναψυκτικών, συσκευασίες γάλακτος & υγρών απορρυπαντικών κ.λ.π. στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας. Όσα συγκεντρωθούν έως τη λήξη του τρέχοντος σχολικού έτους θα παραδοθούν μέσω του Τμήματος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης στη ΓΕΦΥΡΑ Α.Ε. & στην Ένωση Πολιτών Gefyristas. Στόχος μας: ένα αναπηρικό αμαξίδιο, για την αγορά του οποίου απαιτούνται καπάκια βάρους ενός τόνου!

Ελπίζουμε να βοηθήσουμε όλοι να συνεχιστεί αυτή η δράση και κατά τη διάρκεια της επόμενης σχολικής χρονιάς και να συνδράμουμε όλοι σε αυτή την προσπάθεια ανταποδοτικής ανακύκλωσης.

SDC17801 Small