Η Δ' τάξη επισκέπτεται το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής

Δείτε πιο κάτω τις εντυπώσεις των μαθητών της Δ' τάξης του σχολείου μας σχετικά με την επίσκεψη που έκαναν στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής:

Σήμερα    πήγαμε  στο  Πάρκο  Κυκλοφοριακής  Αγωγής «Πάνος  Μυλωνάς» και  έμαθα  πολλά  πράγματα. Με  εντυπωσίασε  η  διαδρομή  που  κάναμε  με  τα  ποδήλατα. Εκεί  φορέσαμε  ο  καθένας   κράνος   και  κίτρινο  γιλέκο.

Αλλά  και  ο  τρόπος  που  μας  εξηγούσε  τα  σήματα   ο κ. Δημήτρης . Μας  έμαθε  πώς  να  περνάμε  τη  διάβαση, τι  να  κάνουμε  όταν  είμαστε  πεζοί,  ποδηλάτες  και  αργότερα  μελλοντικοί  οδηγοί. Τα  περάσαμε  τέλεια! Θα  ήθελα  να  ξαναπάω!

Παντελής Σέκας   και   Γιώργος Πατούχας  Δ2

Σήμερα   Παρασκευή  15  Ιανουαρίου  2016  πήγαμε  στο  Πάρκο  Κυκλοφοριακής  Αγωγής . Εκεί  μας  υποδέχτηκαν   δύο  κύριοι , ο  κύριος   Θανάσης   και  ο  κύριος   Δημήτρης.  Με  τον  κ.  Δημήτρη   μάθαμε  τα  σήματα για  να  μπορούμε  να  κυκλοφορούμε  με  ασφάλεια  στο  δρόμο.

Στο  τέλος  κάναμε  ποδήλατα. Δυστυχώς  όμως  δεν  κάναμε  αυτοκινητάκια , γιατί   ήταν  πολύ  μικρά  και  δεν  χωρούσαμε   μέσα.

Άρτεμη  Γαλάνη  Δ1

Μου   άρεσε  που  συζητάγαμε  για  την  κυκλοφορία  στον  δρόμο.  Επίσης  μου  άρεσε  που  κάναμε  όλοι  τους  πεζούς , τα  ποδήλατα  και  τα  αμάξια,  αλλά   πιο  πολύ  μου  άρεσε   που  κάναμε

Μανόλης   Αντωνόπουλος  Δ1

Στο  Πάρκο   Κυκλοφοριακής   Αγωγής   μου  άρεσε  πολύ  που  κάναμε   μία  διαδρομή   με  τα  ποδήλατα   φορώντας  ένα  κράνος   για  να  μη  χτυπήσουμε   και  ένα  γιλέκο   που  το  χρώμα  του  ήταν  φωσφοριζέ  κίτρινο   για  να  μας  βλέπουν. Ακόμα   μου  άρεσε  που  ο  κ.  Δημήτρης   ήταν  πολύ  δίκαιος   με  όλα  τα  παιδιά.  Ήταν  πολύ  ωραίες  οι  ασκήσεις   που  κάναμε.  Τα  περάσαμε  τέλεια!

Ειρήνη   Τσιρώνη  Δ2