Σχετικά με τη συμμετοχή του σχολείου μας στο 4ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο της Ελληνικής Εταιρίας Προστασίας της Φύσης

Στα  πλαίσια  υλοποίησης  Περιβαλλοντικού Προγράμματος  της  Δ΄ τάξης  με  τίτλο: «Θησαυρός  από  σκουπίδια » το  σχολείο  μας  συμμετέχει  στο  4ο  Πανελλήνιο Μαθητικό  Συνέδριο  της  Ελληνικής  Εταιρίας  Προστασίας  της  Φύσης  στην  Αθήνα  στις  9  Απριλίου  με  θέμα  την  ανακύκλωση  μετάλλων. Σας  καλούμε  να  στηρίξετε  αυτή  τη  συμμετοχή  φέρνοντας  στο  χώρο  του  σχολείου  μεταλλικά  αντικείμενα  όπως  κουτιά  από  γάλα  εβαπορέ, αναψυκτικά,  καφέ,  κομπόστες, κονκάρδες, χυμούς  ντομάτας , κουμπιά (τρουκς). Τα  υλικά  αυτά  θα  χρειαστούν  για  τη  δημιουργία  πρωτότυπων  έργων  τέχνης .

ο Σύλλογος  Διδασκόντων