ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ SARS-COV-2

Την Τετάρτη 23-9-2020 επισκέφτηκαν το σχολείο μας , στα πλαίσια ενημερωτικής δράσης Αγωγής Υγείας σχετικά με την προστασία των μαθητών από την μετάδοση του νέου κορονοιού SARS-COV-2 οι ειδικοί επιστήμονες : η κ. Γεωργοπούλου Δήμητρα Κοινωνική Λειτουργός στο Κέντρο Υγείας Κ. Αχαΐας ,ο κ. Τζικάκης Ιωάννης Βιοπαθολόγος στο Κέντρο Υγείας Κάτω Αχαΐας, η κ. Γιορμέζη Αναστασία Γενικός Ιατρός στο Κέντρο Υγείας Κάτω Αχαΐας, η κ. Καρκανιά Αίγλη Ειδικευόμενη Παιδίατρος στο Γενικό Νοσοκομείο Παίδων Πατρών «Καραμανδάνειο», η κ. Γερμενή Περσεφόνη Φυσικοθεραπεύτρια στο Γενικό Νοσοκομείο Παίδων Πατρών «Καραμανδάνειο», η κ. Παπακωνσταντοπούλου Αναστασία Κοινωνική Λειτουργός στο πρόγραμμα «Βοήθεια στο σπίτι» του Δήμου Δυτικής Αχαΐας και η κ. Δημητρακοπούλου Σταυρούλα Κοινωνική Λειτουργός στο Κέντρο Υγείας Κάτω Αχαΐας.

Το ειδικό αυτό επιστημονικό προσωπικό ενημέρωσε κατά τμήματα τους μαθητές για θέματα υγιεινής και πρόληψης μετάδοσης του κορονοιού SARS-COV-2.

Τους ευχαριστούμε πολύ,

Ο Σύλλογος Διδασκόντων