Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση από τους μαθητές της Α' τάξης

20211222 101036Στο πλαίσιο δραστηριοτήτων για τις ημέρες των Χριστουγέννων σήμερα Τετάρτη 22/12/2021 πραγματοποιήθηκε εορταστική εκδήλωση από τους μαθητές των τμημάτων της Α΄ τάξης στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας. Στόχος της παραπάνω δράσης ήταν η συμμετοχή τους σε ομάδες εργασίας για την απόκτηση επικοινωνιακής, συνεργατικής εμπειρίας, καθώς και η ομαλότερη ενσωμάτωσή τους στο Δημοτικό Σχολείο.

Η γιορτή πραγματοποιήθηκε τηρώντας τα μέτρα πρόληψης κατά της διασποράς της νόσου covid-19. Οι μικροί μαθητές έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό δημιουργώντας ένα ευχάριστο χριστουγεννιάτικο κλίμα. Με την ολοκλήρωση της εκδήλωσης ο «Άγιος Βασίλης» μοίρασε συμβολικά δωράκια και γλυκίσματα στα παιδιά.

Ευχόμαστε υγεία, αγάπη και μια χρονιά καλύτερη από την προηγούμενη!