Αγαπητοί γονείς

1. Σας υπενθυμίζουμε ότι η προσέλευση των μαθητών πρέπει να ολοκληρώνεται στις 08.10΄ το πρωί. Καθυστερημένη προσέλευση από τους ίδιους μαθητές και μάλιστα συστηματικά, αποβαίνει σε βάρος της ομαλής και εύρυθμης λειτουργίας του σχολείου. Επίσης σας υπενθυμίζουμε ότι η λήξη των μαθημάτων, κάθε ημέρα, γίνεται στις 14.00΄. Η αποχώρηση και παραλαβή των μαθητών, παρακαλούμε, να ολοκληρώνεται έγκαιρα και οπωσδήποτε μέχρι και 10΄ λεπτά μετά τη λήξη των μαθημάτων. Παραμονή μαθητών εντός του σχολείου, μετά τη λήξη των μαθημάτων, δεν είναι δυνατή. Σε έκτακτες περιπτώσεις ολιγόλεπτης καθυστέρησης για λόγους ανώτερης βίας, παρακαλούμε, να μας ενημερώνετε τηλεφωνικά. Σας ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.
  2. Οι ανακοινώσεις του σχολείου μας και οι δραστηριότητες στις οποίες συμμετέχουν οι μαθητές είναι αναρτημένες στην ιστοσελίδα http://dim-vrachn.ach.sch.gr/ .Υπενθυμίζουμε ότι όσοι γονείς δεν επιθυμούν να εμφανίζονται τα παιδιά τους στις δραστηριότητες αυτές ( φωτογραφίες, βίντεο) πρέπει να μας καταθέσουν σχετική δήλωση.