3ο βραβείο για τη συμμετοχή μας στη δράση «Τα Ευέλικτα Καπάκια»

Σας ανακοινώνουμε με χαρά ότι το Δημοτικό Σχολείο Βραχναιίκων βραβεύτηκε με το 3ο Βραβείο για τη συμμετοχή του στη Δράση  «Τα Ευέλικτα Καπάκια»  αφού συγκέντρωσε 264 κιλά πλαστικών πωμάτων κατά σχολική χρονιά 2016-17. Η προσπάθεια αυτή συνεχίζεται και φέτος και η συμβολή όλων μας είναι πολύτιμη και απαραίτητη!

Η δράση αυτή είχε σαν στόχο να υποστηρίξει τα σχολεία Ειδικής Αγωγής και κοινωνικών φορέων μέσα από την συλλογή πλαστικών πωμάτων και την προώθηση για ανακύκλωση.

Οργανώθηκε από τα τμήματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας, της Εθελοντικής Ομάδας Cefyristas και την Πανελλήνια Ομοσπονδία Ατόμων με αναπηρία Δυτικής Ελλάδας και Ιονίων Νήσων.