Τελική συνάντηση με γονείς - κηδεμόνες της Ε2 τάξης

Σήμερα Δευτέρα 12/06/17 οι μαθητές της Ε2 τάξης και η εκπαιδευτικός τους κ. Καλλιόπη Παπαγεωργίου, υποδέχτηκαν στο χώρο της βιβλιοθήκης του σχολείου, τους γονείς ? κηδεμόνες της Ε2 τάξης. Ο χώρος διαμορφώθηκε έτσι ώστε όλοι να αποτελέσουμε μέρος μιας μεγάλης ομάδας, μαθητές ? δασκάλα ? γονείς.

Ο διευθυντής του σχολείου κ. Σταύρος Σταυρόπουλος καλωσόρισε τους γονείς ενώ η δασκάλα τους έκανε μια γενική ανασκόπηση σχετικά με την επίτευξη των γνωστικών στόχων της χρονιάς που φτάνει στο τέλος της.

Ακολούθησε, μέσα σε κλίμα συγκίνησης, τοποθέτηση των μαθητών, των γονέων και της δασκάλας του τμήματος, σχετικά με τη χρονιά που πέρασε. Η συνάντηση έκλεισε με μια προβολή ? παρουσίαση των καινοτόμων προγραμμάτων (που έγιναν με τη συνεργασία της κ. Αλεξάνδρας Τσολάκη , Μαρίας Δημητρακοπούλου και Κατερίνας Δάρα), περιβαλλοντικής εκπαίδευσης με τίτλο «Δεν σπαταλώ για να σωθώ» και Αγωγής Υγείας «Εγώ? εσύ? εμείς? άνθρωποι της ίδιας γης».

Καλό καλοκαίρι από όλους μας!!!