Εορτή Χριστουγέννων Α΄ τάξης

Την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη γιορτή των μαθητών της Α΄ Τάξης του σχολείου μας. Στόχος της παραπάνω δράσης ήταν η συμμετοχή τους σε ομάδες εργασίας για την απόκτηση επικοινωνιακής, συνεργατικής εμπειρίας, καθώς και η ομαλότερη ενσωμάτωσή τους στο Δημοτικό Σχολείο. Στην εκδήλωση συμμετείχαν και οι μαθητές μαθήτριες των Νηπιαγωγείων Βραχναιίκων με τραγούδια, στο πλαίσιο υλοποίησης δράσεων για την ομαλή μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό.

Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς των μαθητών της Α΄ τάξης για την προετοιμασία των σπιτικών Χριστουγεννιάτικων εδεσμάτων, τα οποία προσφέρθηκαν στους μικρούς μας μαθητές, καθώς και όλους όσους συνέβαλαν στην πραγματοποίηση της παραπάνω εκδήλωσης.

Χαρούμενα Χριστούγεννα & Καλές Γιορτές !