Γιορτή λήξης

Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση αποχαιρετήσαμε και φέτος τους μαθητές της ΣΤ τάξης από το σχολείο μας στην τελετή που έγινε στην αίθουσα εκδηλώσεων την Τετάρτη 14 Ιουνίου 2017. Την οργάνωση της εκδήλωσης είχαν οι εκπαιδευτικοί της ΣΤ τάξης: Παρασκευή Γαλάνη και Τζόελ Δρίβας. Οι μαθητές παρουσίασαν το παραμύθι του Ευγένιου Τριβιζά «Το όνειρο του Σκιάχτρου».

Τη θεατρική επιμέλεια της παράστασης είχε η εκπαιδευτικός θεατρικής Αγωγής Έλενα Αλεξανδράκη,  την επιμέλεια των κοστουμιών η εκπαιδευτικός των εικαστικών Ευγενία Μικροπούλου ενώ μουσική έπαιξε και φέτος η  μουσικός μας Κωνσταντίνα Σίδερη.

Στη συνέχεια απονεμήθηκαν αντίγραφα των Τίτλων Σπουδών από το Διευθυντή του Σχολείου κ. Σταύρο Σταυρόπουλο και δόθηκαν αναμνηστικά από τον κ. Χρήστο Πιερρακέα πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και κηδεμόνων. Η εκδήλωση έκλεισε με κέρασμα αναψυκτικών και χυμών από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.

Ευχόμαστε στις/στους απόφοιτους καλή πρόοδο και καλό καλοκαίρι!