Συνέντευξη με τον Δήμαρχο Πατρέων

Την Τρίτη 1 Ιουνίου μιλήσαμε με τον Δήμαρχο της Πάτρας. Ανεβήκαμε στο δεύτερο όροφο του σχολείου μας , στην αίθουσα εκδηλώσεων. Εκεί μέσα από μια οθόνη (με τη βοήθεια της πλατφόρμας cisco webexκαι ενός βιντεοπροβολέα) βλέπαμε τον κύριο δήμαρχο. Σε αυτή τη συνέντευξη συμμετείχε το Β1 και το Β2 . Του κάναμε κάποιες ερωτήσεις για την πόλη μας και το σχολείο μας . Μας είπε ,ακόμα ,ότι η δουλειά του είναι πολύ δύσκολη και χρειάζεται πολλές ώρες δουλειάς. Ο δήμαρχος ήταν πολύ ευγενικός μας μαζί μας . Εμείς νιώσαμε πολύ ωραία που ακούσαμε τον δήμαρχο έστω και διαδικτυακά και ελπίζουμε να το κάνουμε ξανά . Ενθουσιαστήκαμε όταν μας είπε ότι όταν τελειώσει ο κορονοϊός θα έρθει και θα του πάρουμε και άλλη συνέντευξη . Μετά από λίγη ώρα γυρίσαμε στην τάξη μας . ‘Ήταν μια ξεχωριστή εμπειρία.

Οι μαθητές της Β’ τάξης