Ευέλικτα Καπάκια

Η Δράση «Τα Ευέλικτα Καπάκια», που συντονίζεται από τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας - Περιβαλλοντική Εκπαίδευση, ολοκληρώνεται με τη συγκέντρωση των συλλεχθέντων πωμάτων από τα σχολεία. Μέσα από την πρώτη εκτίμηση του όγκου των πωμάτων που συγκεντρώνονται αποδεικνύεται για μια ακόμα φορά πως η ανταπόκριση και η συμμετοχή μαθητών/τριών, εκπαιδευτικών και γονέων είναι συγκινητική κι ελπιδοφόρα.

Το Μαραγκοπούλειο Δ.Σ. Βραχναιίκων εδώ και αρκετά χρόνια στηρίζει τη δράση και συγκεντρώνει κάθε χρόνο πώματα από μπουκάλια συμβάλλοντας στην οικολογική συνείδηση των μαθητών και στηρίζοντας τις ανάγκες των συνανθρώπων μας με κινητικά προβλήματα. Ευχαριστούμε όλους τους γονείς και μαθητές για την ενεργητική συμμετοχή τους στις δράσεις του σχολείου μας. Τη φετινή σχολική χρονιά το σχολείο μας συγκέντρωσε 260 κιλά συμβάλλοντας σημαντικά σε αυτή την προσπάθεια στήριξης των ειδικών σχολείων του νομού μας.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τον κ. Σκούφο Δημήτριο που όλα αυτά τα χρόνια μας βοηθά στη μεταφορά των πωμάτων με τη χρήση δικού του μεταφορικού μέσου.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων

του Μαραγκοπούλειου Δ.Σ Βραχναιίκων