Λειτουργία σχολείου την Παρασκευή 23/12/2016

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 23/12/2016 οι μαθητές το πρωί θα έρθουν κανονικά με τις τσάντες τους. Από τις οχτώ και τέταρτο (08:15) έως τις εννέα και μισή (09:30) θα παραστούν στον εκκλησιασμό που θα γίνει στην κεντρική εκκλησία της περιοχής μας ( Άγιος Βασίλειος). Στη συνέχεια, στις έντεκα (11:00), οι μαθητές της Πρώτης & της Δευτέρας τάξης  σας προσκαλούν στη Χριστουγεννιάτικη Γιορτή που έχουν ετοιμάσει μαζί με τους εκπαιδευτικούς τους.

Όσοι από τους μαθητές της δευτέρας τάξης συμμετέχουν στη γιορτή και  πρέπει να ντυθούν με τα κατάλληλα ρούχα, αυτά θα τα έχουν μαζί τους και παρακαλούνται οι γονείς να έρθουν στο σχολείο στις έντεκα παρά τέταρτο (10:45), να βοηθήσουν τους εκπαιδευτικούς στο ντύσιμο των παιδιών. Σημειώνεται ότι η συγκεκριμένη μέρα είναι εργάσιμη και το ολοήμερο τμήμα θα λειτουργήσει κανονικά. Όμως μετά το πέρας της εκδήλωσης, όσοι από τους γονείς θέλουν να πάρουν τα παιδιά τους, μπορούν να το κάνουν, εφόσον υπογράψουν την Υπεύθυνη Δήλωση πρόωρης αποχώρησης.