Δράσεις του σχολείου μας έως τις 28-10-2016

1. Αύριο  Τετάρτη  26/10/2016  θα  πραγματοποιηθεί  εκκλησιασμός  τις δύο πρώτες  ώρες  και το πρόγραμμα  του σχολείου  στη συνέχεια θα λειτουργήσει  κανονικά. Εξαίρεση θα αποτελέσει η Β τάξη η οποία θα πραγματοποιήσει  εκδρομή  ( 08:00 ? 13:15 ) στο Κέντρο Ενημέρωσης Λάππα δεδομένου ότι είχε αναβληθεί την Παρασκευή εξαιτίας του καιρού.  Οι μαθητές της Β'  τάξης το πρωί θα έρθουν με τις τσάντες τους, γιατί σε περίπτωση που ο καιρός δεν είναι κατάλληλος, θα γίνουν τα μαθήματα και η προγραμματισμένη επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί μέσα σε νέα ημερομηνία. Το ολοήμερο τμήμα θα λειτουργήσει κανονικά.
  2. Στα πλαίσια του εορτασμού  της 28ης  Οκτωβρίου  σας ενημερώνουμε ότι την  Πέμπτη  27 /10/2016  οι μαθητές  θα προσέλθουν κανονικά στο σχολείο και στη συνέχεια, αφού παρακολουθήσουν την προγραμματισμένη εκδήλωση προς τιμή των αγωνιστών και νεκρών της Εποποιίας του  ΄40  από τους μαθητές της Δ΄ τάξης,  θα αποχωρήσουν στις  10.00΄π.μ. Στην εορταστική εκδήλωση συμμετέχει χορωδία από μαθητές της  Γ΄ τάξης. Ώρα έναρξης της γιορτής 8.45΄π.μ. Το  Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.
  3. Την Παρασκευή 28/10/2016, επίσημη αργία, λόγω Εθνικής Επετείου το σχολείο δε θα λειτουργήσει.