Ανακοίνωση για την έναρξη του σχολ. έτους 2016-17

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 12/09/2016 και ώρα 09:00π.μ. θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος αγιασμός έναρξης του σχολικού έτους και οι μαθητές θα αποχωρήσουν αμέσως μετά. Για την καλύτερη εξυπηρέτηση των γονέων και κηδεμόνων, ο αγιασμός θα είναι κοινός και για τις τρεις σχολικές μονάδες που φιλοξενούνται στο σχολικό συγκρότημα Βραχναιίκων, ( Δημοτικό , Γυμνάσιο, Λύκειο. ) Την Τρίτη, 13/09/2016, οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά στο σχολείο (8:00) και θα σχολάσουν στις 13:15. Την ίδια μέρα θα μοιραστούν τα βιβλία των τάξεων. Κατά τη διάρκεια της πρωινής προσευχής ,οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας θα ενημερωθούν για το πρόγραμμα της τρέχουσας εβδομάδας και για τη λειτουργία του ολοήμερου από το διευθυντή του σχολείου κ. Σταυρόπουλο Σταύρο.

Ο Δ/ντής του Σχολείου
Σταυρόπουλος Σταύρος