Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 23/12/2015 οι μαθητές το πρωί θα παραστούν στον εκκλησιασμό που θα γίνει στην κεντρική εκκλησία της περιοχής μας ( Άγιος Βασίλειος). Στη συνέχεια, στις δέκα & μισή (10:30), οι μαθητές της Πρώτης & της Δευτέρας τάξης ανοίγουν για πρώτη φορά τις πύλες της αίθουσας εκδηλώσεων και σας προσκαλούν στη Χριστουγεννιάτικη εορτή που έχουν ετοιμάσει μαζί με τους εκπαιδευτικούς τους.

Θα ακολουθήσει μπουφές με χριστουγεννιάτικα εδέσματα τα οποία προσφέρει ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του  σχολείου μας. Στη γιορτή μας θα παραστούν και εκπρόσωποι των Γιατρών του Κόσμου οι οποίοι θα παραλάβουν και τα είδη που συγκέντρωσαν αυτές τις μέρες οι μαθητές του σχολείου μας.

Σημειώνεται ότι η συγκεκριμένη μέρα είναι εργάσιμη, όμως μετά το πέρας της εκδήλωσης, όσοι από τους μαθητές θέλουν να αποχωρήσουν, μπορούν να το κάνουν, εφόσον οι γονείς ? κηδεμόνες τους ενημερώσουν τον υπεύθυνο εκπαιδευτικό της τάξης.